Продавець Інтернет-магазин "inGarden" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1703 відгуків

Дровокол САДКО. Машина дров колеться за пару годин.

Дровокол САДКО. Машина дров колеться за пару годин.

Колун. Результат роботи: обсяг 8 складомест — за 4 години роботи.

 

 

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з тим, що дав нам прогрес і як він полегшив працю вже багатьох українців, а також приватних господарств, які опалюють свої будинки в холодний період з допомогою дров, пелет та інших твердих горючих матеріалів. Чому в побуті за нас все роблять машини, перуть, пилососять, возять із місця на місце, а при заготівлі дров, використовується старий добрий сокиру? Дивно, що про дровокольном обладнанні ще занадто багато людей не чули жодного слова.

 

 

 

Знайомтеся — колун.

                         

Це обладнання, яке призначене не для великих підприємств, а саме для приватних господарств і виконання завдань всього кілька разів за сезон, щоб забезпечити дровами котел на весь зимовий період.

Крім цього, не можна не згадати, що в складний період кінця 2014 року, зимовий опалювальний сезон буде проходити непередбачувано. Чи буде газ, чи буде тепло від котелень? Краще мати альтернативний варіант, у вигляді дров для котла або грубки. Дров на Україні багато, вони знаходяться на поверхні. Це не вугілля і не деревні пелети, які потрібно додатково переробити, склеїти або підняти з глибини в сотні метрів. Дерево зігрівало нас століттями, дерево зігріє нас і сьогодні.

Якщо у вас котел на твердому паливі, то крім дровоколу вам може стане в нагоді ще й краща бензинова бензопила Sadko GCS-510E, або краща електрична пила — Sadko ECS-2000. Як вони можуть вам допомогти? Дуже просто ― зменшити поліна до необхідного розміру. Часто дрова привозять набагато довше, ніж поміщається в бак котла. Їх доводиться зменшувати вдвічі, і ось тут вам знадобляться ланцюгові пилки. Коли розмір поліна для топки підходящий, то можна використовувати дровокол.

Звичайно, не можна сказати, що такий верстат необхідний кожному будинку, але приватний будинок у кілька поверхів і без належного утеплення спалює за зиму приблизно 3-4 машини дров, об'ємом у 8-9 складомест кожна. Якщо кожну гору дров після кожної машини полін і кругляка рубати сокирою, то це займе щонайменше кілька днів, а то і тиждень. Навіть працюючи кілька годин дроворубом, ви можете виконати всі роботи з однією машиною за 1 день, а потім тільки складування, висушування та використання в котлах. А якщо до всього у вас є ще і лазня, то придбання дровоколу буде повністю виправданим, оскільки лазня вимагає свого власного опалення не тільки в холодну пору року, а протягом всього року.

 

Чому дровоколи краще сокир?

 

Переваг багато, але ми озвучить тільки найважливіші з них:

- фізичних витрат набагато менше, ви не піднімаєте важка сокира, чи не робите розмах і вірогідність отримати травму отлетающим, раскалывающимся деревом набагато менше.

- верстат завжди чекає наступну партію дров. Він не вередує, не просить перерви на обід, перекур, а готовий до роботи в будь-який день в оптимальному стані.

- верстат не вимагає особливих навичок роботи. Ви встановлюєте поліно на направляючий лафет і натисканням рукоятки вниз відправляєте клин на поліно. Так що таким обладнанням може користуватися навіть жінка або літня людина. Більше не доведеться вдаватися до послуг найманих "помічників", а заготівля дров стане можлива в будь-якій кількості.

- безпечне обладнання. Сокира може завдати серйозну травму, аж до перелому ноги, в той час як дровокол стоїть на одному місці, він важкий і не зможе заподіяти шкоди. Так, якщо рука потрапить між клином і поліном, то тоді буде проблема, але це неможливо технічно, якщо інструментом користується тільки одна людина. Всі необхідні системи безпеки як для електродвигуна, там і для оператора встановлені.

 

Чому він працює так швидко?

 

Перейдемо до ближчого знайомства з внутрішньою конструкцією і особливостями роботи.

 

Тиск.

 

Дровокол виконує свою пряму функцію за рахунок гідравлічного поршня з тиском до 5 тонн. Гідравліка ― двигун тисне на великий поршень, то вода не стискаючись переходить в маленький резервуар, який і штовхає маленький поршень на клин. Саме таке зусилля в 5 тонн припадає на центр вашого поліна гострим клином. Такої потужності вистачить з запасом для невеликого приватного господарства, не кажучи вже про домашньому використанні. Якщо говорити про великі промислові підприємства, то там використовується обладнання з тиском поршня понад 10 до 50 тонн, але і розколюють там не поліна, а колоди, плюс виконує багато додаткових функцій, як торцювання, розпилювання та інші роботи. Модель дровоколу Sadko ELS-2200 як раз орієнтована на приватний господарський рівень і виконує тільки свою єдину задачу — розкол, причому за прийнятну ціну.

Щоб поршень рухався, йому необхідний привід, що працює від електрики. Достатньо однієї побутової розетки і мережевого подовжувача при необхідності. Ще одна перевага полягає в тому, що ви можете використовувати дровокол в закритому приміщенні, під навісом або на складі. Шкідливих вихлопних газів не виділяється, на відміну від моделей, що працюють на бензині.

Процес колки дров дуже простий. Встановлюєте обладнання на міцну поверхню. Запустите двигун. Встановлюєте поліно, натискаєте кнопку і переведіть ручку в нижнє положення. Поршень штовхає колоду на клин, воно розколюється. Відпускаєте ручку, відпускаєте кнопку, поршень повертається назад і займає вихідне положення. Всі займає 5-10 секунд. Тепер ставите таке поліно і повторюєте процедуру.

 

Швидкість руху поршня.

 

Показник руху поршня може варіюватися від 3 до 7,5 сантиметрів в секунду. З одного боку, це здається важливим параметром, тому що чим швидше рухається поршень, тим швидше ви виконуєте роботу. Важливий показник в 3 сантиметри або 7,5 сантиметрів для домашнього господарства? Ні, не важливий, тому що ви не заготовлює поліна в промислових масштабах, а переплачувати за інші бренди тільки через показника в 7,5 сантиметрів в секунду, не раціонально. Тільки в тому випадку, якщо ви шукаєте обладнання для промислового підприємства, яке зможе завантажити верстат роботою на цілу зміну вперед, то тоді цей показник відіграє роль.

 

Тип приводу.

 

Дровокол Sadko ELS-2200 оснащується електричним приводом. Він краще бензинового відразу по цілому ряду причин. У нього немає заправки, не виділяються вихлопні гази, працювати можна в будь-якому місці, де є побутова розетка або генератор струму. Оскільки сьогодні складно уявити будинок, де живуть люди без електрики, то і проблем з його "харчуванням" не виникає. У той час як бензинові двигуни потребують постачання палива, яке доведеться привозити, зберігати, і розбавляти з маслом. Все це збільшує ризик пожежі, забруднення, додаткових витрат на заходи протипожежної безпеки в зберіганні.

 

Важливі "дрібниці".

 

Обов'язково на дровоколі повинна бути система безпеки. На нашій моделі це організовано таким чином, що долоні не можуть потрапити під ніж колуна. Адже одна рука повинна натискати кнопку, друга — повертати ручку. Як тільки ви відведете хоча б одну руку, то поршень не буде двигататься далі.

Потужні ніжки, які повинні витримувати масу нерасколотого поліна, лежачого зверху Для цього повинна використовувати тільки високоякісна сталь, з гумовими прокладками, що запобігають ковзанню і невеликі руху дровоколу під час розколювання або відскакування полін.

Наявність коліс для перевезення. Дровоколи-колуни дуже важке обладнання. Це дійсно так. Модель Sadko ELS-2200 важить 39 кілограм. Так що установка дровоколу на стіл або спеціальне технічне пристосування у вашій майстерні, на складі, зажадає зусиль мінімум двох людей. Але наявність коліс дозволяє перевозити в кузові вантажного авто без особливих проблем.

 

А зараз БОНУС! Ми поділимося з вами умовами, при яких підвищується ефективність роботи з дроворубом.

 

1. Не працюйте з дроворубом на вулиці під час дощу або по вологому сирої середовищі. Оскільки двигун електричний, то контактувати з водою йому не треба. Короткі замикання, поломки, агресивна дія води на металеві частини і рухомі сталеві елементи — ці речі можуть статися при недотриманні заходів безпеки, і навіть двигун з подвійною ізоляцією не впорається з відкритою водою. Найкраще роботи в такі дні проводити в закритому ангарі, підсобному будиночку або майстерні.

 

2. Перевіряйте рівень гідравлічного масла, якщо ваш дровокол не створює достатнього зусилля для розколювання дров. Також якщо рівень низький, то дровокол гріється вище допустимого.

 

3. Ніколи не допускайте, щоб хтось стояв біля дровоколу. Ви вже працюєте один або з помічником, тому вашу увагу сконцентровано на максимум. Якщо поруч з вами будуть знаходитися сторонні люди, у вас падає увага, ви можете допустити помилку.

 

4. Не намагайтеся екстрено збити застрягле поліно з клину з допомогою потужних ударів по ньому. Воно може відлетіти назад, вдарити по поршню з силою, пошкодити механізм, а в гіршому випадку відлетіти в бік і нанести травму. Щоб уникнути такого сценарію, краще уважно стежте за процесом колки дров і якщо чуєте, що двигун штовхає поліно, а поліно не йде, то краще зупиніться, поки поліно не заклинило. Ви навчитеся це робити по звуку, після декількох годин практики. І не беріть для розколу дуже великі поліна, які в 2-2,5 рази перевищують максимально допустимий розмір в 25 див.

 

5. Не намагайтеся розколоти дерево, в якому є цвяхи. Великі сучки і скручені волокна деревини також можуть доставити проблем. Ідеальним варіантом для розколу є рівне деревину з прямими волокнами.

 

6. Гарантійний ремонт проводите тільки в офіційних сервісних центрах. Якщо буде виявлено стороннє втручання в механіку або двигун, то це дуже ускладнить все наступне обслуговування.

 

Бажаємо теплого опалювального сезону осінь-зима 2014 року.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner